Hlavní navigace

Likvidace sro

  • 8. 4. 2024 10:28

    Dobrý den,

    otec byl jediným společníkem sro, která vstoupila do likvidace a on byl určen likvidátorem. Sro nevyvíjela žádnou činnost. Nyní mi oznámil, že v listopadu 2023 byla na jeho žádost společnost vymazána z OR.
    Podali jsme DPPO při vstupu do likvidace, pak podávali jako společnost v likvidaci nulové DPPO pravidelně za zdaňovací období.
    Nepodali jsme ale poslední daňové přiznání do 15 dnů ode dne zpracování návrhu na použití likvidačního zůstatku. KS účtů byly
    211 91tis Kč,
    411 100tis Kč,
    421 10tis Kč,
    429 19 tis Kč.
    Otec byl na FÚ, kde mu bylo řečeno, že DP odevzdávat nemá, že pro ně už neexistuje.

    Prosím vás, můžete mi poradit, zda v této situaci ještě máme něco dodatečně posílat?
    Těch 91tis Kč, které byly v pokladně, se v rámci sro danit srážkovou daní neměly a otec má uvést v DPFO za 2023?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2024 11:17

      Petra..

      Ještě k nabytí podílu...otec v r.2008 100% podíl koupil za 40tis Kč, takže mělo být při vyplacení 91tis zdaněno 15% 51tis Kč?
      Prosím Vás, mohl by mi s tím někdo pomoci? S likvidací společnosti nemám zkušenosti a ráda bych vše dala do pořádku, aby s tím otec neměl v budoucnu problémy.

    • 8. 4. 2024 13:49

      vladík

      Podíl na likvidačním zůstatku měla zdanit společnost 15% srážkovou daní před výplatou otci, mohl uplatnit nabývací cenu podílu jako výdaj, pokud by ji prokázal.Dostal by vyplaceno jen 51 tis.Kč.

    • 8. 4. 2024 16:07

      Petra..

      Děkuji za reakci. Měla jsem za to, že 15% srážková daň měla být počítána z částky 53tis Kč, tj. 7650Kč, otci mělo být vyplaceno 83350Kč.

      Nevím, jak teď postupovat, abychom vše napravili. Odvést FÚ dodatečně srážkovou daň + vyměřený úrok z prodlení? Vše proúčtovat, aby byly zůstatky účtu na nule a dodatečně odeslat daňové přiznání?
      Když se chtěl poradit na FÚ, řekli mu, že nic nemá posílat, společnost neexistuje. Ale on přece nesplnil povinnosti, které splnit měl, takže teď nevím, jak postupovat, aby neměl v budoucnu problémy.
      Nebo raději vše řešit s daňovým poradcem, aby se to správně dořešilo?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).