Tisk stránky

3 tipy, jak ušetřit

 

3 tipy, jak ušetřit

3 tipy, jak ušetřit: Zrušte staré smlouvy, přejděte ke konkurenci a konsolidujte úvěry

 

Máte pocit, že stále musíte jen šetřit? Nakupujete v akcích a nedopřejete si nic navíc, protože víte, že byste jinak nevyšli s penězi? Začněte šetřit na správném místě. Podívejte se na své staré smlouvy, nepotřebné produkty a služby zrušte, nebojte se přejít ke konkurenci a dluhy konsolidujte.

 

Zostřete na půjčky a nebojte se konsolidace

Zadlužená domácnost dnes není výjimkou, a tak není divu, že častým výdajem, který z měsíčního rozpočtu ukrajuje velkou část, jsou půjčky. Avšak i na úvěrech se dá ušetřit, a to nejen při jejich sjednání.

Pokud splácíte více dluhů najednou, slučte je do jednoho. Konsolidace půjček vám dá nejen přehled nad vašimi měsíčními splátkami, ale zároveň vám sníží celkovou splátku. Každý měsíc budete platit jen tolik, kolik si můžete dovolit. Konsolidací si můžete měsíční splátky snížit i o několik tisíc korun.

Úvěry ale nemusí řešit pouze ti, kteří jich mají hned několik. Uspořit z rodinného rozpočtu mohou i lidé s jednou půjčkou. Jestliže jste si ji sjednávali už před pár lety, pak je na čase si ověřit, zda je pro vás stále tak výhodná jako tehdy. Stávající úvěr můžete refinancovat a získat tak nové lepší podmínky pro splácení, a to ať už u vaší banky nebo u konkurence.

 

Projděte staré smlouvy a nepotřebné zrušte

Čas běží a mnozí ani nevědí, k čemu všemu se před lety upsali. Člověk si sjedná nejrůznější pojištění, připojištění, řadu finančních produktů a různých dalších služeb, o kterých za pár let už nemá ani ponětí. Nevyužívá je a platí za ně každý měsíc poplatky.

Podívejte se proto na výpis z účtu a projděte si položku po položce a ujistěte se, že vám neodchází platba za něco, o čem nevíte. V případě, že najdete takové transakce, začněte se pídit, o co se jedná. Pokud zjistíte, že daný produkt nepotřebujete, zrušte ho.

Možná budete sami překvapeni, až uvidíte, že vám v bance strhávají za cestovní pojištění, které stejně nevyužíváte a které si při plánované dovolené sjednáváte ještě navíc v cestovní kanceláři.

 

Přejděte ke konkurenci a získejte lepší ceny

Při hledání smluv zaostřete i na pravidelné výdaje, o kterých víte, ale nejste si jití, zda jsou pro vás výhodné. Podívejte se například na ceny energií, na poplatky za vedení běžného účtu, na úroky na spořicím účtu a na cenu mobilního tarifu.

Pokud máte dané produkty sjednané už nějaký ten pátek, je na čase se podívat na aktuální nabídku. Porovnejte ceny s konkurenčními poskytovateli, jestliže zjistíte, že platíte zbytečně moc nebo naopak spořicí produkty jsou málo výnosné oproti konkurenci, nebojte se přejít.

Změnit dodavatele energií, banku nebo mobilního operátora není těžké. Využijete-li k tomu navíc online porovnávače, pak ušetříte i čas.

 


spacer spacer spacer
Nahoru

Vyhledávání

Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
Aktuální kurzový lístek
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 5549 lidí

Co využíváte na stránkách Business centera nejvíce?

Vyhledávání v zákonech 19 %
 
Informace o účetnictví 13 %
 
Právní problematiku 10 %
 
Vzory šablon/smluv 13 %
 
Diskuzní fórum 13 %
 
Glosář pojmů 10 %
 
Informace o daních 10 %
 
Zjištění novinek pomocí aktualit 11 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících

Provozovatel: Internet Info s. r. o., Osobní údaje | Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o., reklama a soukromí