Hlavní navigace

nezaplacená brigáda

• (neregistrovaný) 89.102.224.---

16. 11. 2012 17:40

Dobrý den, prosím o radu. před prázdninami jsem si při škole našla brigádu ve fastfoodu sheriff burger v Plzni. zde jsem pracovala 2 měsíce a pak jsem na prázdniny 3- 4 měsíce odjela do zahraničí (vše po domluvě s nadřízeným) tím, že se po prázdninách vrátím. po návratu jsem však zjistila, že ,i nepřišla výplata za 2. odpracovaný měsíc, asi 2.500,- tak jsem se snažila všemožnými způsoby kontaktovat vedení, ale na emaily mi nebylo odpovězeno, a telefon mi nikdo nebere, i když zkouším volat několikrát denně. Mám podepsanou dohodu o provedení činnosti, ale nemám žádný výpis hodin, kdy jsem tam skutečně byla, v provozovně jsem se ale vždy zapisovala, a ještě se mé příchody a odchody zaznamenávali pomocí snímače otisků prstů.

nevím si již rady jak dále postupovat, svých peněz se ovšem nechci vzdát.

Děkuji za jakoukoliv pomoc
    Veronika Jandová

• 17. 11. 2012 13:29

drfhdt (neregistrovaný) 89.102.220.---

Re: nezaplacená brigáda
      Koukám, že vám nikdo neodpověděl, tal napíšu, co bych udělala já (ale nejsem účetní, jen jsem taky pracovala v podezřelé firmě:).

(Zkoušela jste volat z jiného čísla?) Nejdřív bych tam zašla osobně a zkusila se domluvit. Teprve kdyby se vyjádřili, že to nebudou řešit, nebudou platit apod., tak bych jednala dál.

Potom bych poslala dopis s hlavičkou nějakého právníka (aby to mělo psychologický efekt), určitě máte nějakého známého. A to takový, že jestli mi nezaplatí do X (počet viz níže) dnů, tak podávám návrh na insolvenci.

Protože když je firma v insolvenci, tak vám mzdu vyplatí úřad práce. Ale je tam daná lhůta, kterou jste už možná prošvihla, podívejte se tady:
      http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/insolvence/ins_prava/
      (výňatek: ... rozhodným obdobím je kalendářní měsíc, ... nebo ve kterém byl podán insolvenční návrh, jakož i 3 kalendářní měsíce předcházející tomuto měsíci ...)

No zaměstnavatel samozřejmě nebude chtít, abyste podávala insolvenční návrh, takže vám zaplatí.

A jestli jste tuto lhůtu prošvihla, tak asi leda vymáhat soudně.

• 19. 11. 2012 10:34

Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

Bohužel návrh na insolvenci musí podat minimálně dva zaměstnanci. Pokud neuspějete s vymožením své dlužné mzdy, ještě je jedna možnost. Podat o tom oznámení na Oblastní inspektorát práce OIP.

• 19. 11. 2012 10:56

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

>Dobrý den, prosím o radu. před prázdninami jsem si při
      >škole našla brigádu ve fastfoodu sheriff burger v
      >Plzni. zde jsem pracovala 2 měsíce a pak jsem na prázdniny
      >3- 4 měsíce odjela do zahraničí (vše po domluvě s
      >nadřízeným)

zkusila jste osobně zajít za nadřízeným?

tím, že se po prázdninách vrátím. po návratu
      >jsem však zjistila, že ,i nepřišla výplata za 2.
      >odpracovaný měsíc, asi 2.500,- tak jsem se snažila
      >všemožnými způsoby kontaktovat vedení,

kdo je provozovatel ?

ale na emaily mi nebylo
      >odpovězeno, a telefon mi nikdo nebere, i když zkouším
      >volat několikrát denně. Mám podepsanou dohodu o
      >provedení činnosti, ale nemám žádný výpis hodin, kdy jsem
      >tam skutečně byla, v provozovně jsem se ale vždy
      >zapisovala, a ještě se mé příchody a odchody zaznamenávali
      >pomocí snímače otisků prstů.
      >
      >nevím si již rady jak dále postupovat, svých peněz se
      >ovšem nechci vzdát.
      >
      >Děkuji za jakoukoliv pomoc
      >Veronika Jandová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).