Hlavní navigace

Oznámení o změně využití území

• (neregistrovaný) 77.104.217.---

14. 11. 2012 8:30

Dobrý den,
    požádal jsem o změnu využití území z orná půda na les. Včera mi ze SÚ přišlo oznámení o zahájení územního řezení.
    Na konci oznámení je věta : Splnění této informační povinnosti, vyplývající z ustanovení § 87 odst. 2 stavebního zákona, žadatel doloží stavebnímu úřadu.
    Jak to mám doložit, to jim tam mám přinést ceduli, na které bude pověšeno spoustu papírů nebo fotku?
    Takovou birokracii, jako je změna 2000tiscí m2, na kterých už dnes jsou 50lete stromy (ale v katastu je to vedeno jako půda) na les jsem nezažil.
    - odbor životního prostředí > katastr > souhlas odboru živ. prostředí > žádost o změnu na SÚ > oznámení o zahájení uzemního řízení >veřejné projednání > ..?
    To je hrůza.
    Děkuji

• 14. 11. 2012 14:02

Emami (neregistrovaný) 79.127.200.---

Re: Oznámení o změně využití území
      zavolejte si člověku který Ván zahájení ÚŘ vypsal a požádala je o doporučení provedení které by úřad akceptoval
      osobně bych to řešila že bych si zkopírovala dokument o zahájení ÚŘ a snímek z katastru s naznačením předmětné parcely nechala zalaminátovat nebo do průhledné složky, připevnila na předmětný pozemek v místě přístupu, odfotila a fotkou bych dokládala splnění inform.povinnosti

• 14. 11. 2012 14:46

Luboš (neregistrovaný) 77.104.217.---

nic mi neřeknou, neznalost zákona mě neomlouvá
      na stránkách SÚ jsem také našel nějaký formulář, který je příloha č.9 k vyhlášce č.503/2006 Sb. a jmenuje se "OZNAMENÍ o záměru v území k vydání územního souhlasu". K čemu je to dobré, jsou tam defakto stejné údaje jako u "ŽÁDOSTI o vydání..." a oni se na to odvolávání v paragrafu 8 stejné vyhlášky. Proč to chtějí znovu? už jsem z toho nešťastný, 40roků tam rostou stromy a je to čistě formální změna, a snad budu muset začít chodit na práva.
      Človek to chce uvést do reálného stavu, ale radši jsem se na to měl ...

• 15. 11. 2012 10:38

Emami (neregistrovaný) 79.127.200.---

nehažte flintu do žita, přece vás nějaký špatně vyspaný úředník nerozháže (já s nima komunikuji skoro každý den to bych už byla utopená v tom žitě :-)
      vy se jich neptáte proč to máte dělat (dle zákona to jej jasné) ale jak to máte udělat a to v zákoně napsané není a případné prováděcí vyhlášky mají k dispozici jen oni a také jsou na to školeni.
      žádný formulář na to není, forma provedení je volná
      Pokud se ale nechcete (na patrně protivném úřadě doprošovat) tak to udělajte jak jsem Vám psala:
      zkopírujte si oznam o zahájení ÚŘ a snímek o který pozemek se jedná dejte do folie, připevněte na strom nebo nějakou tabulku při vstupu na pozemek, odfoťte dig.foťákem min. 2 foto samotný oznam připevněný a také záběr s oznamem a pozemkem aby bylo evidentní že se jedná o předmětnou parcelu, foto si vytiskněte a uchovejte ještě i ve foťáku kvůli datu pořízení, budete mít důkaz že jste to udělal, jestli tam oznam necháte připevněný do doby ukončení ÚŘ je na Vás (vy jste si svoji povinnost splnil a nemůže Vás nikdo nutit aby jste chodil každý den kontrolovat jestli nějaký nepřejník nebo vandal oznam poničil :-) nebo ne) případně pokud by vypsali šetření na místě pozemku přímo tak tam oznam jde přidělat i hodinu před šetřením aby viděli vaši snahu a splnění povinnosti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).