Hlavní navigace

dph

  • (neregistrovaný) 85.70.109.---

    9. 11. 2012 12:37

    Prosím o odpověď, jestli je pravda, že pokud neodvede DPH plátce, musí tuto daň zaplatit dodavaterl?

    • 9. 11. 2012 12:45

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: dph
      viz. ZDPH § 109 odst.1) Ručíte za nezaplacenou daň odběratele plátce DPH, který pro vás uskutečnil plnění, pokud jste v okamžiku jeho uskutečnění věděl nebo vědět měl a mohl, že DPH nebude úmyslně zaplaceno, odběratel se úmyslně dostal nebo dostane do postavení, kdy DPH nemůže zaplatit nebo dojde ke zkrácení daně nebo vylákání daňové výhody a pokračuje to § 109 odst.2) když je plnění bez ek. opodstatnění nebo zcela odchylné od obvyklé ceny,...
      Přesné znění zde na liště BC zákonů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).