Hlavní navigace

pozemnostní arch

• (neregistrovaný) 90.183.74.---

8. 11. 2012 12:29

Dobrý den, mám pozemnostní arch z roku 1929, při dědictví se zjistilo že v pozemkovém katastru na katastrálním úřadu je zapsána jen část z tohoto pozemnostního archu, přitom je to opis vystaven k 31.12.1929 je tam i uvedeno číslo archu, země, berní okres, katastrální území, obec a číslo knihovní vložky/seznam/.V obecních knihách je majitel stejný jako v pozemnostním archu. Na katastrálním úřadu tyto podklady nemohou najít/ prý stěhování, slučování katastrů, atd./ tedy to nechtějí zapsat. Může mi někdo poradit, kde bych mohla ještě hledat podklady a nebo kam se obrátit.Děkuji za každou radu, která nás posunu k výsledku.

• 8. 11. 2012 12:39

elška (neregistrovaný) 217.112.161.---

Re: pozemnostní arch
      Taky by mne zajímalo co Vám kdo odpoví, protože my našli doklady z r. 1952 a protože se nemuselo v té době nic nechat zapsat na katastru, tak nám tento týden bylo řečeno na katastru, že jich toto nezajímá.
      /jedná se o naše pozemky, geodetická mapa, doklad o koupi atd./

• 26. 11. 2012 19:34

Zeměměřič K. (neregistrovaný) 88.103.151.---

Re: pozemnostní arch
      Dobrý den,
      tato problematika je značně komplikovaná, je otázka, zda mezi r. 1929 a posledním "zplatněním" operátu nedošlo k nějakým změnám, o kterých nevíte. Možností je mnoho. Doporučuji angažovat zeměměřiče nebo znalce v oboru geodézie a kartografie. Obecně se ale domnívám, že tato zálěžitost může být promlčena či vydržena. Pokud se jedná o chybu při vedení katastru a nenastala-li až v katastru nemovitostí ČR nebo předcházející evidenci nemovitostí, nelze ji již "úředně" opravit nástroji katastru a lze se práva domoci pouze podáním např. určovací žaloby k soudu.

>Dobrý den, mám pozemnostní arch z roku 1929, při
      >dědictví se zjistilo že v pozemkovém katastru na
      >katastrálním úřadu je zapsána jen část z tohoto pozemnostního
      >archu, přitom je to opis vystaven k 31.12.1929 je tam i
      >uvedeno číslo archu, země, berní okres, katastrální
      >území, obec a číslo knihovní vložky/seznam/.V obecních
      >knihách je majitel stejný jako v pozemnostním archu. Na
      >katastrálním úřadu tyto podklady nemohou najít/ prý
      >stěhování, slučování katastrů, atd./ tedy to nechtějí
      >zapsat. Může mi někdo poradit, kde bych mohla ještě
      >hledat podklady a nebo kam se obrátit.Děkuji za každou
      >radu, která nás posunu k výsledku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).