Hlavní navigace

Moc prosím Janu N.

  • (neregistrovaný) 90.179.201.---

    6. 11. 2012 13:44

    Mám dotaz,manžel bude montovat nábytek na Slovenku pro českého odběratele. Fa vystaví s DPH 20% a odvede to v ČR ř.1.
    A pokud by to byly práce spojené s nemovistosti tak by se musel buď manžel nebo odběratel nahlásit jako plátce DPH na Slovensku.
    Takže pokud tonejsou práce spojené s nemovitostí tak se fakturuje tak jak v ČR?
    Děkuji mám v tom dobrý zmatek

    • 6. 11. 2012 14:14

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Moc prosím Janu N.
      § 7/3 pokud se jedná o dodání zboží s instalací a montáží , za místo plnění se považuje místo, kde je zboží instalováno nebo smontováno
      Pokud jen práce - pak s 20% ř. 1 místo plnění u příjemce
      Pokud spojené s nemovitostí-místo plnění je tam, kde se nemovitost nachází, někdo z plátců v ČR musí se přihlásit v SR (pokud je tam nemovitost) a vypořádat-odvést dph tam

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).