Hlavní navigace

pozemkové úpravy

• (neregistrovaný) 85.71.37.---

5. 11. 2012 21:11

Dobrý den,
    prosím o sdělení jak postupovat při odvolání proti rozhodnutí u pozemkových úprav.
    Jsem ekologicky hospodařící zemědělec. Hospodařím na pastevním areálu jak na svých pozemcích tak pronajatých od r.1993,vedu DE.
    Tento areál je ohraničen el.ohradníkem s dubových kůlů, nachází se zde zimoviště a je zde vybudované zázemí farmy.
    MZe zahájilo pozemkové úpravy v k.ú. Hvozdná z vlastního podnětu dle § 6 odst.2 zákona dne 24.9.2009. Žádost o provedení KPÚ podala Obec Hvozdná na Pozemkový úřad Zlín dne 1.7,2008. Důvodem zahájení řízení o PÚ bylo řešení protopovodňové a protierozní ochrany území, potřeba nového prostorového a funkčního uspořádání pozemků tak , aby mohla být realizována navržená opatření vodohospodářského charakteru, sloužící k neškodnému odvedení povrchových vod a ochraně území před záplavami. V rámci návrhu KPÚ byl řešen plán společných zařízení který měl vycházet ze schválenéhom územního plánu Obce Hvozdná. Ovšem poldr tzv. č.1 který se nachází na mých pozemcích není totožný s poldrem uvedeným v územním plánu pod č.1 tento leží na úplně na jiných pozemcí tudíž se domnívám že došlo k podvodu. Poldr,který je uprostřed mých pastvin a rozděluje při rozlivu mé pastviny na 2 části a to území je tak velké, že se mi zde zvířata utopí. Ucpe se meliorace a zničí se lesní porost. Dále zde v lesním porostu na malém území roste lilie zlatohlávek. Přesto že jsem argumentovala tímto , že vlastně skončím s ek. zemědělstvím jelikož kontaminace bahnem z intezivního zemědělství trvá několik let, zvířata mi nikdo nepojistí, budou zničeny komunikace atd. nikoho to nezajímá že ničí malou firmu. Bylo mi řečeno ,že tento poldr který neobsahuje dnešní územní plán Obce byl schválen v rámci plánu společného zařízení a po ukončení pozemkových úprav se dostane do nového územního plánu.

• Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).