Hlavní navigace

Pracovní poměr v nefunkční firmě

• (neregistrovaný) 89.102.220.---

31. 10. 2012 23:03

Tento dotaz sem asi úplně nepatří, ale přesto...

"Pracuji" na HPP ve firmě, která se teď "uzavřela" (nebo jak to nazvat). V praxi to znamená, že neobsluhujeme zákazníky, nevyřizujeme objednávky, prostě nic. Tímpádem vlastně nemám v práci co dělat a zároveň nechodí od zákazníků žádné peníze, takže ani na platy není. Neboli do práce nechodím, peníze nedostávám, ale HPP mi pořád běží (stejné je to se všemi zaměstnanci firmy).

Firma je předlužená, má obstavený majetek (veškerý, je na ní vydána exekuce) a předpoklad je, že věřitel bude chtít firmu rozprodat a zrušit (takto se vyjádřil). Což ale předpokládám může trvat několik měsíců, každopádně nemám informace, že by se to už nějak rozběhlo.

Další věc je, že firma neplatí zdravotní ani sociální za zaměstnance a ani neposílá měsíční přehledy (účetní odešla někdy v srpnu).

No a já mám otázku. Nechat běžet pracovní poměr u této firmy nebo ne? Pokud bych ho rozvázala, tak bych šla na pracák, ale nemám nárok na podporu, protože po dokončení školy pracuju teprve 5 měsíců. Nebo ho mám nechat běžet, dokud nenajdu novou práci? Jenomže novou práci můžu hledat klidně čtvrt roku i víc.

Jak vůbec bude účetní jednou účtovat toto období, kdy mi poměr běží, ale do práce nechodím?

Děkuji za rady. :)

• Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).