Hlavní navigace

povinná pracovní přestávka

  • (neregistrovaný) 212.111.18.---

    30. 10. 2012 12:49

    Mám dvě navazující na sebe pracovní smlouvy (zkrácené PP) u téhož zaměstnavatele na stejném pracovišti. Jedna práce skončí nastane druhá. Dohromady jde o 8 hodinovou směnu. Je nutné v tomto případě konat pracovní přestávku? Daja.

    • 30. 10. 2012 13:04

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: povinná pracovní přestávka
      § 88
      (1) Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku v práci na jídlo a oddech v trvání nejméně 30 minut; mladistvému zaměstnanci musí být tato přestávka poskytnuta nejdéle po 4,5 hodinách nepřetržité práce. Jde-li o práce, které nemohou být přerušeny, musí být zaměstnanci i bez přerušení provozu nebo práce zajištěna přiměřená doba na oddech a jídlo; tato doba se započítává do pracovní doby. Mladistvému zaměstnanci musí vždy být poskytnuta přestávka na jídlo a oddech podle věty první.

      Zaměstnavatel je povinen vám poskytnout přestávku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).