Hlavní navigace

dodatečné přiznání - výdaje paušálem

  • (neregistrovaný) 193.86.121.---

    24. 10. 2012 14:29

    Dobrý den, prosím, nevíte kde najdu něco bližšího o tom, že když podám dodap, protože jsem přešla na uplatnění výdajů paušálem, a stihnu ho podat do lhůty pro podání řádného přiznání násll. roku, tak mi FÚ nepředepíše úrok z prodlení? např. dodap/2010 stihnu podat zároveň s dap/11, tj. do 31.3.2012. určitě jsem o tom slyšela, alle nemůžu se dopátrat. děkuji

    • 24. 10. 2012 15:17

      Vladimír 2

      Re: dodatečné přiznání - výdaje paušálem
      *****************************************************
      §23 ZDP závěr odstavce 8:
      Základ daně (dílčí základ daně) se upraví za zdaňovací období předcházející zdaňovacímu období, ve kterém ke změně způsobu uplatňování výdajů došlo; v tomto případě se má za to, že poplatník není v prodlení, jestliže podá dodatečné daňové přiznání a zaplatí daň nejpozději do dne, kdy je povinen podat daňové přiznání k dani za zdaňovací období, ve kterém ke změně uplatňování výdajů došlo.

    • 24. 10. 2012 15:29

      marcelka (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: dodatečné přiznání - výdaje paušálem
      Děkuji, právě jsem to našla, ale uvažuji ještě nad tím, zda musí být zaplacena daň z dodap do např. 1.4 i přesto, že splatnost dodap je až v měsíci následujícím po podání --- takže pokud podá dodap v únoru, zaplatí do 31.3 - OK, ale pokud podá dodap v březnu, bude splatnost do 30.4, ale zaplacena tedy musí být do např. 1.4. Když to zaplatí až 30.4, pak nesplňuje podmínku §23/8 a dostane úrok z prodlení? uvažuji tedy správně? děkuji

      >§23 ZDP závěr odstavce 8:
      >Základ daně (dílčí základ daně) se upraví za zdaňovací
      >období předcházející zdaňovacímu období, ve kterém ke
      >změně způsobu uplatňování výdajů došlo; v tomto
      >případě se má za to, že poplatník není v prodlení, jestliže
      >podá dodatečné daňové přiznání a zaplatí daň
      >nejpozději do dne, kdy je povinen podat daňové přiznání k dani
      >za zdaňovací období, ve kterém ke změně uplatňování
      >výdajů došlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).