Hlavní navigace

Pracovnělékařská prohlídka

  • (neregistrovaný) 212.47.2.---

    22. 10. 2012 15:27

    Šéf po mě chce, abych zodpověděla, podle kterého zákona se provádí pracovnělékařské prohlídky. Mám na mysli, kde je stanoveno u kategorie 1. do 50 let věku prohlídka jednou za 5 let, nad 50 let věku jednou za 3 roky. ZP § 106, Zákon č. 258/2000 § 37 o ochraně veřejného zdraví., vytiskla jsem mu to z internetu, to mu nestačí. Pomůžete někdo?

    • 22. 10. 2012 21:43

      Zdeněk H. (neregistrovaný) 77.104.252.---

      Re: Pracovnělékařská prohlídka
      Dobrý večer,

      je zatím pouze jeden předpis, velmi starý, a to Směrnice MZd č. 49/1967 o posuzování zdravotní způsobilosti k práci který stanovuje, mimo jiné, v § 15 ony lhůty pro zaměstnance, na něž se ptáte.
      Předpis již měl být zcela nově vydán, ale nestalo se.
      Vkládám znění § 15, tedy:

      § 15
      Řadové prohlídky
      V závodech, v nichž je zřízeno závodní zdravotnické zařízení nebo pro něž byl určen lékař pověřený péčí o pracující (§ 5 odst. 1 a 2 vyhlášky č.42/1966 Sb.), se vykonávají preventivní prohlídky i u těch pracujících, kteří nejsou uvedeni v ustanoveních těchto směrnic.
      Řadové prohlídky se provádějí nejméně jednou za 5 let, u pracujících starších 50 let nejméně jednou za tři roky.

      Pokud by jste nemohla uvedenou směrnici najít napiště mi, pošlu Vám ji.

      S pozdravem Zdeněk Helich (helich@volny.cz)

    • 23. 10. 2012 10:50

      ív (neregistrovaný) 212.47.2.---

      Moc Vám děkuji.
      >>Šéf po mě chce, abych zodpověděla, podle kterého
      >>zákona se provádí pracovnělékařské prohlídky. Mám na
      >>mysli,
      >>kde je stanoveno u kategorie 1. do 50 let věku
      >>prohlídka jednou za 5 let, nad 50 let věku jednou za 3
      >>roky.
      >>ZP § 106, Zákon č. 258/2000 § 37 o ochraně veřejného
      >>zdraví., vytiskla jsem mu to z internetu, to mu
      >>nestačí. Pomůžete někdo?
      >
      >Dobrý večer,
      >
      >je zatím pouze jeden předpis, velmi starý, a to
      >Směrnice MZd č. 49/1967 o posuzování zdravotní způsobilosti
      >k práci který stanovuje, mimo jiné, v § 15 ony lhůty
      >pro zaměstnance, na něž se ptáte.
      >Předpis již měl být zcela nově vydán, ale nestalo se.
      >Vkládám znění § 15, tedy:
      >
      >§ 15
      >Řadové prohlídky
      >V závodech, v nichž je zřízeno závodní zdravotnické
      >zařízení nebo pro něž byl určen lékař pověřený péčí o
      >pracující (§ 5 odst. 1 a 2 vyhlášky č.42/1966 Sb.), se
      >vykonávají preventivní prohlídky i u těch pracujících,
      >kteří nejsou uvedeni v ustanoveních těchto směrnic.
      >Řadové prohlídky se provádějí nejméně jednou za 5 let,
      >u pracujících starších 50 let nejméně jednou za tři
      >roky.
      >
      >Pokud by jste nemohla uvedenou směrnici najít napiště
      >mi, pošlu Vám ji.
      >
      >S pozdravem Zdeněk Helich (helich@volny.cz)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).