Hlavní navigace

doprava zaměstnanců

  • (neregistrovaný) 85.70.117.---

    13. 10. 2012 7:46

    Dobrý den,
    vozíme brigádníky a zaměstnance do práce smluvním dopravcem zdarma. Do nákladů si to asi nedáme, a je možný odpočet DPH? Předem děkuji za reakce, případně odkazy.

    • 16. 10. 2012 8:58

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: doprava zaměstnanců
      Zaměstnavatel může postupovat podle § 24 odst. 2 písm. j) bod 5 ZDP, tj. sjedná-li se zaměstnanci dopravu v kolektivní smlouvě, vnitřním předpisu, v pracovní nebo jiné smlouvě, bude se jednat na straně zaměstnavatele o výdaj daňový a samozřejmě i s odpočtem DPH na vstupu.
      Na straně zaměstnance se dle § 6 odst. 3 ZDP jedná o zdanitelný příjem, a to ve výši ceny obvyklé (např. cena autobusu) a to včetně odvodu na SP a ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).