Hlavní navigace

Rezident

  • (neregistrovaný) 83.208.113.---

    12. 10. 2012 12:04

    Dobrý den potřebuji poradit, prosím.
    Ukrajinec má v ČR trvalé bydliště a pracuje v ČR již několik roků na živnost. Tvrdí mě, že je rezident ČR protože má o tom potvrzení z cizinecké policie. Účtoval nám svoje služby a já se nechala zblbnout a neodvedla jsem zajištění daně z jeho faktur.
    Myslím si, že správně je rezident Ukrajiny, protože tam má také bydliště a manželku a děti. Přesto, že je skoro celý rok v ČR přece jenom jezdí za nimi (velikonoce,vánoce). Měla jsem tedy odvést zajištění daně podle §38e ZDP můžu toto odvést až nyní?

    Ted i Ukrajinec přerušil živnost a domlouvá si pracovněprávní vztah na DPP s šéfem. Já ho chci poslat na FÚ s žádostí o daňový domicil abych měla jasno. Bez ohledu na výsledek jeho rezidenství můžu mu uplatnit slevu na dani na polatníka u DPP, když mi podepíše růžové prohlášení?

    • 12. 10. 2012 12:25

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Rezident
      >Dobrý den potřebuji poradit, prosím.
      >Ukrajinec má v ČR trvalé bydliště a pracuje v ČR již
      >několik roků na živnost. Tvrdí mě, že je rezident ČR
      >protože má o tom potvrzení z cizinecké policie. Účtoval
      >nám svoje služby a já se nechala zblbnout a neodvedla
      >jsem zajištění daně z jeho faktur.
      >Myslím si, že správně je rezident Ukrajiny, protože
      >tam má také bydliště a manželku a děti. Přesto, že je
      >skoro celý rok v ČR přece jenom jezdí za nimi
      >(velikonoce,vánoce). Měla jsem tedy odvést zajištění daně podle
      >§38e ZDP můžu toto odvést až nyní?
      >
      >Ted i Ukrajinec přerušil živnost a domlouvá si
      >pracovněprávní vztah na DPP s šéfem. Já ho chci poslat na FÚ
      >s žádostí o daňový domicil abych měla jasno. Bez
      >ohledu na výsledek jeho rezidenství můžu mu uplatnit slevu
      >na dani na polatníka u DPP, když mi podepíše růžové
      >prohlášení?
      K první otázce - nevím.K druhé otázce - slevu na poplatníka při podepsaném prohlášení můžete uplatnit, nezáleží na rezidenství. Domnívám se, že se jedná o nerezidenta (určitě o pošlete na FÚ pro daňový domici) a v tom případě může v měsíci uplatnit pouze slevu na poplatníka popř. slevu na studenta. Ostatní slevy (asi bude chtít daňové zvýhodnění na děti) může uplatnit až v roce podáním daňového přiznání.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).