Hlavní navigace

přihlášení nájemce k trvalému pobytu

  • (neregistrovaný) 37.188.248.---

    10. 10. 2012 22:00

    Dnes jsem na obvodním úřadě zjistila,že mi pracovnice tohoto úřadu přihlásí nájemce k trvalému pobytu na mou adresu , i když mám v nájemní smlouvě uvedeno, že nájemce se nesmí přihlásit k trvalému pobytu a byt je v mém osobním vlastnictví. Můj souhlas prý k tomu nepotřeebuje, stačí ji nájemní smlouva. Mohu se nějak bránit?
    děkuji eva

    • 11. 10. 2012 10:53

      pája

      Re: přihlášení nájemce k trvalému pobytu
      řeší to z.133/2000 Sb., § 10:
      c) doložit vlastnictví bytu nebo domu, nebo doložit oprávněnost užívání bytu, anebo předložit úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu. Takové potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny. Za oprávněnou osobu se považuje osoba starší 18 let, způsobilá k právním úkonům, která je oprávněna užívat objekt uvedený v odstavci 1 nebo jeho vymezenou část (např. byt nebo obytnou místnost), anebo je provozovatelem ubytovacího zařízení, kde se občan hlásí k trvalému pobytu.

      dříve musel vlastník podepsat souhlas, nyní to řeší tím, že po předložení náj. smlouvy zaevidují. Zkusil bych předložit prohlášení vlastníka o NESOUHLASU se zápisem tr. pobytu, třeba na to zaberou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).