Hlavní navigace

odstupné

  • (neregistrovaný) 90.183.132.---

    10. 10. 2012 15:21

    Pročítám, co se dá samozřejmě i ZP, ale trochu se v tom ztrácím. Prosím zkušenější o radu.
    - zaměstnanci dostali výpověď podle §52c), a náleží jim 3 měsíční odstupné. To se vyplatí v poslední výplatě - to je mi jasné. Ale co když někdo z těchto lidí půjde na nemocenskou? Co jsem se dočetla, tak výpovědní doba se prodlužuje o ochranou dobu, pokud za-mec sám nedožádá o ukončení. Když požádá o ukončení, a pokračuje v PN kdy se mu proplatí odstupné? - na to jsem nepřišla.
    - a druhá věc - jak je to v případě, že za-mec podpsal dohodu §52c) a "jde" marodit. Tam se výpovědní doba neprodlužuje, a kdy se vyplatí odstupné?
    Díky moc za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).