Hlavní navigace

převod přeplatku DPH na daň z příjmu

  • (neregistrovaný) 81.90.161.---

    5. 10. 2012 10:02

    Dobrý den,
    když mám z dřívějška přeplatek na DPH (dnes už stále vracejí, kvůli přenesení DP), mohu požádat FU o převedení na daň z příjmů fyz.osob, kterou srážím zaměstnancům, nebo mám o ten přeplatek žádat, aby ho vrátili?
    Někde jsem četla, že při nedoplatku na nějaké dani převádějí přeplatky automaticky, ale nějak se v tom neorientuji.
    Pokud budu žádat o převedení, musím žádat každý měsíc o konkrétní částku, která mi vyjde zaplatit, nebo tam mohu převést celý přeplatek DPH najednou?
    Děkuji moc za radu.
    Majka

    • 5. 10. 2012 13:13

      Milada (neregistrovaný) 92.63.50.---

      Re: převod přeplatku DPH na daň z příjmu
      Podívejte se do Daňového řádu, § 154 a § 155 (kde se řeší "Přeplatek")Správce daně převede přeplatek na úhradu případného nedoplatku téhož daňového subjektu na jiném osobním daňovém účtu, popřípadě na úhradu nedoplatku podle odst. 4 (zde se řeší, že se použije na úhradu nedoplatku u jiného správce daně, u něhož je nedoplatek evidován, vyžádá-li si ho správce daně.... atd.). Není-li takového nedoplatku, stává se přeplatek vratitelným přeplatkem a zůstává jako platba na dosud neuhrazenou daň na osobním daňovém účtu, na kterém je evidován.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).