Hlavní navigace

DPH §92a

  • (neregistrovaný) 77.240.182.---

    24. 9. 2012 6:50

    Přišla mi faktura od tuzemské firmy s přenesenou daňovou povinností dle §92a. Jedná se o čistící textil 15kg, celní kód 6310. Neměla by mi přijít normální faktura s DPH, když se jedná o tuzemskou firmu, která fakturuje druhé tuzemské firmě? děkuji za radu

    • 24. 9. 2012 8:30

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: DPH §92a
      máte naprosto správně, jedná se o zboží dle přílohy č. 5 ZDPH,
      faktura bez daně, vy provedete samozdanění na ř. 10 a 43 a podáte hlášení- výpis z evidence-jako odběratel s kodem 5, přes daňový portál EPO , podáte zároveň s přiznáním k dph ke dni a do měsíce , kdy je DUZP na přijaté faktuře, nikoliv kdy dorazila k vám.
      dodavate uvede plnění a ř. 25 a podá stejný výpis z evidence s přiznáním , ale jako dodavatel.
      naprosto ok, stejně jako stavební a montážní práce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).