Hlavní navigace

Poskytnutí informací exekutorovi

• (neregistrovaný) 78.80.161.---

18. 9. 2012 11:44

Dobrý den,

mám otázku ohledně exekucí. Na jaké informace o zaměstnanci má právo exekutor?

Exekutor žádá, abychom mu jako zaměstnavatel sdělili informace o zaměstnanci a to:

- kolikátá exekuce to je
    - kolik měsíčně srážíme zaměstnanci ze mzdy
    - kdy předpokládáme, že bude započato se srážením právě této exekuce

Přijde mi, že je to již zásah do soukromí zaměstnance a nejsem si jista, zda tyto data mohu exekutorovi poskytnout, vzhledem na ochranu osobních dat, kterou jsem jako účetní povinna ctít. Exekutor se odvolává na §33 Exekučního řádu, ale tam je to popsáno jen velmi stroze.
    Děkuji za odpověďi

• 18. 9. 2012 13:29

jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

Re: Poskytnutí informací exekutorovi
      >Dobrý den,
      >
      >mám otázku ohledně exekucí. Na jaké informace o
      >zaměstnanci má právo exekutor?
      >
      >Exekutor žádá, abychom mu jako zaměstnavatel sdělili
      >informace o zaměstnanci a to:
      >
      > - kolikátá exekuce to je
      > - kolik měsíčně srážíme zaměstnanci ze mzdy
      > - kdy předpokládáme, že bude započato se srážením
      >právě této exekuce
      >
      >Přijde mi, že je to již zásah do soukromí zaměstnance
      >a nejsem si jista, zda tyto data mohu exekutorovi
      >poskytnout, vzhledem na ochranu osobních dat, kterou jsem
      >jako účetní povinna ctít. Exekutor se odvolává na §33
      >Exekučního řádu, ale tam je to popsáno jen velmi
      >stroze.

>Děkuji za odpověďi
      já jim odepisuji, že dosud nenabyla pohledávka pořadí a uvedu cca částku, kterou srážím a s poznámkou, že nejsou známy úroky, takže jim sdělím, nevymýšlím si ale také nemohou se od mé odpovědi odrazit, protože nejsem kouzelník. Již několikráte se mi totiž stalo, že pohledávka se sice zařadila např. na 2. místo, ale za pár měsíců dorazila jiná, která byla dřívějšímu z-teli doručena dříve, na rozhodnutí je to i potvrzeno a rázem co jsem odpovídala, že je na druhém pořadí, se přesouvá na další pořadí ... a je to už jinak, tak odpovídám tak, jak jsem sdělila výše a už si s tím hlavu nelámu. A vždyť vy nevíte, kolik mu budete srážet třeba další měsíc ..., tak píšu srážím 1/3, příp. 2/3, částka ke sražení cca ...., pohledávka nenabyla pořadí a nemám s tím problém, já jsem odpověděla a exekutor je spokojený, že reaguji ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).