Hlavní navigace

Majetek vl. činností x koeficient DPH

  • (neregistrovaný) 217.195.163.---

    17. 9. 2012 14:48

    Dobrý den,

    společnost rekonstruovala fasádu + měnila okna, provedla tedy tech. zhodnocení budovy, kterou ale pronajímá plátcům i neplátcům, tudíž krátí vstupy. Použije se na toto TZ tedy ustanovení, že jde o majetek vytvořený vl. činností (máme faktury od stav.firmy+ od projektantů, takže troufám si říct půjde o majetek vytvořený vlastní činností). Vytvořím tedy doklad o použití a na vstupu si zase toto plnění uplatním v DPH. Co ale otázka započítávání do koeficientu? Je možno na "prodej" majetku vytvořeného vlastní činností uplatnit §76/4/a a tudíž ho nezapočítávat do koeficientu? Nebo jde o převod nemovitosti a do koeficientu se tudíž započítává?

    Díky moc za rady, ještě jsem neřešila. L.

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).