Hlavní navigace

refundace mzdy

• (neregistrovaný) 88.103.221.---

20. 3. 2010 15:45

Jsem OSVČ a zúčastnil jsem se 2 denního školení hasičů, mám nárok na refundaci mzdy.
    Poraďte mi jak mám vypočítat částku kterou vyfakturuji obci.

• 20. 3. 2010 19:29

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: refundace mzdy
      Na toto se vztahovalo a doufám, že ještě vztahuje
      NAŘÍZENÍ VLÁDY č. 172/2001 Sb.
      ZPŮSOB POSKYTOVÁNÍ NÁHRADY UŠLÉHO VÝDĚLKU ČLENŮM JEDNOTEK SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCE
      § 22
      (1) Členům jednotek sboru dobrovolných hasičů obce, kteří se zúčastní zásahu, nařízeného cvičení anebo nařízené odborné přípravy v době, ze které jim plynou příjmy z podnikání nebo jiné samostatně výdělečné činnosti, náleží za každou započatou hodinu této doby náhrada ušlého výdělku.
      (2) Náhrada ušlého výdělku podle odstavce 1 se vypočte jako podíl průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlašované Ministerstvem práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů za první až třetí čtvrtletí předchozího kalendářního roku a počtu pracovních hodin stanovených zvláštním právním předpisem připadajících na kalendářní měsíc, v němž došlo ke ztrátě na výdělku.
      (3) Nárok na náhradu podle odstavce 1 je nutno uplatnit u obce do 1 měsíce ode dne vzniku nároku, jinak tento nárok zanikne.

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo 23. prosince 2009 sdělením č. 466/2009 Sb. výši průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí předchozího roku. Podle tohoto sdělení je průměrná mzda za 1. až 3. Q roku 2009 částka 22 896 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).