Hlavní navigace

Natočení reklamního spotu

  • (neregistrovaný) 193.179.148.---

    19. 3. 2010 14:31

    Prosím o radu, naše firma natočila reklamní spot, pro svoje účely (pro svojí reklamu). Tento spot je zhruba za 1 a půl milionu korun, je možno to dát rovnou do spotřeby?? Nebo by se to mělo odepisovat?? Pokud ano, tak do jaké odpisové skupiny to patří??

    • 20. 3. 2010 19:07

      ucetni007

      Re: Natočení reklamního spotu
      Dobrý den,
      jedná se o výdaje (náklady) na reklamu a propagaci. Tyto náklady jsou podle obecného ustanovení § 24/1 ZDP daňovým výdajem (nákladem), pokud jde o reklamu související s Vaší podnikatelskou činností. Nejsou a nikdy nemohou být nehmotným majetkem. Z hlediska uplatnění se účtují do období se kterým časově souvisí. Lze se tedy setkat s jejich časovým rozlišením - to např. v případech, kdy platíte za reklamu v médiích za období, které přesahuje zdaňovací a účetní období.
      Pokud však jednorázově uhradíte za natočení reklamy, pak jsou tyto náklady daňovou účinné v tom období, kdy byla služba poskytnuta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).