Hlavní navigace

ZP a superhrubá mzda

  • (neregistrovaný) 85.70.113.---

    18. 3. 2010 6:54

    Prosím o vysvětlení. Pokud za příslušný měsíc z důvodu nepl.volna nebo nemoc část měsíce odvádím za tyto dny za ZA ZP, nepřipočítává se k superhrubé mzdě - odvod za ZMVA s tím, že si ho u ZA nárokuji? Můžete mě odkázat na příslušné paragrafy? Moc díky za objasnění...

    • 18. 3. 2010 8:05

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: ZP a superhrubá mzda
      ZP sražené za neplacené volno není ZP z příjmů

      zákon o daních z příjmů § 6 odst 13
      Základem daně (dílčím základem daně) jsou příjmy ze závislé činnosti nebo funkční požitky, s výjimkou uvedenou v odstavcích 4 a 5, zvýšené o částku odpovídající pojistnému na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a pojistnému na všeobecné zdravotní pojištění, které je z těchto příjmů podle zvláštních právních předpisů21) povinen platit zaměstnavatel (dále jen „povinné pojistné“); částka odpovídající povinnému pojistnému se při výpočtu základu daně připočte k příjmu ze závislé činnosti nebo funkčnímu požitku i u zaměstnance, u kterého povinnost platit povinné pojistné zaměstnavatel nemá. Povinné pojistné se zaokrouhluje na celé koruny směrem nahoru. Při výpočtu základu daně podle věty první se při stanovení částky povinného pojistného nepřihlíží ke slevám nebo k mimořádným slevám na pojistném u zaměstnavatele a ani k jiným částkám, o které si zaměstnavatel snižuje odvody povinného pojistného.

    • 18. 3. 2010 8:28

      začátečník (neregistrovaný) 85.70.113.---

      Re: ZP a superhrubá mzda
      Moc nerozumím, částka se připočte k příjmu ze závislé činnosti i u ZA, u kterého povinnost platit povinné pojistné zaměstnavatel nemá......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).