Hlavní navigace

Daň z nemovitosti

  • (neregistrovaný) 88.100.131.---

    11. 3. 2010 7:37

    Dobrý den,
    chtěla bych poradit, dostal se ke mně dotaz od známé. Vlastní zahradu a nepodala daňové přiznání k dani z nemovitosti. Za celou zahradu ji vychází daň 16 korun, daň se platí od 30 výše. Podává i v tomto případě daňové přiznání? Myslím, že měla podat DP, když zahradu koupila, když se změnil vlastník, že?
    Děkuji

    • 11. 3. 2010 8:24

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Daň z nemovitosti
      Ano, měla podat DP.
      §15 odst.3 zák. o dani z nemovitostí:
      "Činí-li u jednoho poplatníka celková daňová povinnost z nemovitostí nacházejících se v obvodu územní působnosti jednoho správce daně méně než 30 Kč a není-li dále stanoveno jinak, daňové přiznání nebo dílčí daňové přiznání se za podmínek uvedených v § 13a tohoto zákona podává, daň se vyměří, ale nepředepíše. Výsledek vyměření se poplatníkovi nebo společnému zástupci nesděluje, pokud o to poplatník nebo společný zástupce nepožádá."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).