Hlavní navigace

umělecké hostování - SP,ZP - nikdo neví?

  • (neregistrovaný) 83.208.183.---

    9. 3. 2010 21:34

    Opravdu nikdo nevíte?

    Zaměstnanec v divadle má jednak příjmy ze závislé činnosti - běžná pracovní poměr - odvádí SP, ZP a daň. Kromě toho má na některá představení Smlouvu o uměleckém hostování - z těchto dostává od divadla Potvrzení o nezdaněných příjmech....
    Do roku 2008 jsme dávali do DP příjymy podle §10 a z toho odváděli daň.
    Mám za to, že od roku 2009 je změna a autorské honoráře by měly také podléhat SP a ZP.
    Jak to je - patří výše uvedené příjmy do této kategorie nebo ne?

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).