Hlavní navigace

Pronájem bytu a záloha na služby

  • (neregistrovaný)

    9. 3. 2010 17:09

    Dobrý den,
    mám klienta který pronajímá svůj družstevní byt. Ve smlouvě má uvedeno, že zálohy na nájem a služby za užívání bytu byt.družstvu činí 3 653,-,záloha na elektřinu 1 400,- a čisté nájemné 4 347,-.Jenže zkoumám předpis výše nájemného a služeb od byt.družstva a tam jsou služby jen 2 414,- a částka 1 239,- jako Nájemné placené byt.družstvu, tedy na opravy,splátku inv.úvěru,pojištění,správní poplatky...což podle mě není služba, která se bude vyúčtovávat nájemníkovi, ale náklady spojené s držením bytu. Co teď s tím? Díky za cokoliv!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2010 22:39

      ssa (neregistrovaný)

      Nikdo mi nepomůže?
      Mám se držet špatně napsané smlouvy? Nebo mám nechat smlouvu předělat podle údajů družstva? Jsem teda zoufalá!!!

    • 10. 3. 2010 9:11

      HelenaP (neregistrovaný)

      Re: Nikdo mi nepomůže?
      ...nikdo Vám neodpovídá, tak zkusím jen jak si myslím já - účtovala bych podle smlouvy, kterou Váš klient uzavřel s podnájemníkem - je to jejich smlouva

    • 10. 3. 2010 9:33

      ssa (neregistrovaný)

      Re: Nikdo mi nepomůže?
      Díky za Vaši reakci, napsala jsem pronajímateli, že to má blbě a počkám, co řekne. Pokud se bude vyhýbat opravám, budu postupovat tak, jak jste napsala, nejsem detektiv přeci....díky, díky!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).