Hlavní navigace

Úroky z úvěru

  • (neregistrovaný) 85.160.64.---

    9. 3. 2010 7:51

    Jedná se o 3 úvěrové smlouvy uzavřené v roce 2008 na koupi bytů. Všechny úvěrové smlouvy jsou psány na mě. Za rok 2009 budu uplatňovat úroky z úvěru poprvé a mám dotaz:

    v 1 bytu bydlím, ale až po rekonstrukci jsem se nastěhoval v 11/09 - z tohoto bytu můžu uplatnit úroky z úvěru myslím bez problému v plné výši, je to tak?

    2 byt pronajímáme po celý rok 2009 a příjem daním v §9 - můžu si z tohoto bytu uplatnit úroky z úvěru?

    3 byt také pronajímáme po celý rok a příjem daním v §9, tento byt je družstevní a na vpisu z KN je uveden vlastník družstvo - musím k DP ještě doložit smlouvu o převodu členských práv a můžu si z tohoto bytu také uplatnit úroky z úvěru?

    Stačí doložit smlouvu o hypotečním úvěru a výpis z KN?
    Děkuji

    • 9. 3. 2010 9:28

      Klára (neregistrovaný) 212.71.149.---

      Re: Úroky z úvěru
      >Jedná se o 3 úvěrové smlouvy uzavřené v roce 2008 na
      >koupi bytů. Všechny úvěrové smlouvy jsou psány na mě.
      >Za rok 2009 budu uplatňovat úroky z úvěru poprvé a mám
      >dotaz:
      >
      >v 1 bytu bydlím, ale až po rekonstrukci jsem se
      >nastěhoval v 11/09 - z tohoto bytu můžu uplatnit úroky z
      >úvěru myslím bez problému v plné výši, je to tak?
      >
      >2 byt pronajímáme po celý rok 2009 a příjem daním v §9
      >- můžu si z tohoto bytu uplatnit úroky z úvěru?
      >
      >3 byt také pronajímáme po celý rok a příjem daním v
      >§9, tento byt je družstevní a na vpisu z KN je uveden
      >vlastník družstvo - musím k DP ještě doložit smlouvu o
      >převodu členských práv a můžu si z tohoto bytu také
      >uplatnit úroky z úvěru?
      >
      >Stačí doložit smlouvu o hypotečním úvěru a výpis z KN?

      Jestliže byty pronajímáte, nelze odečet úroků uplatnit.
      >
      >Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).