Hlavní navigace

přerušení odpisů

  • (neregistrovaný) 88.103.102.---

    8. 3. 2010 10:21

    Dobrý den, jsem OSVČ a účtuji v DE, už v roce 2007 a 2008 jsem měla přerušené odpisy u auta. Můžu je přerušit i letos? Jak dlouho to takhle jde dělat?
    Díky.

    • 8. 3. 2010 11:18

      Jaroslav1 (neregistrovaný) 90.179.100.---

      Re: přerušení odpisů
      §26 odst. 8 zákona o daních z příjmu
      (8) Odpisy pro účely zákona není poplatník povinen uplatnit, přitom odpisování lze i přerušit, ale při dalším odpisování je nutné pokračovat způsobem, jako by odpisování přerušeno nebylo, a to za podmínky, že v době přerušení neuplatní poplatník (vlastník ani nájemce) výdaje paušální částkou podle § 7 nebo § 9. Pokud poplatník (vlastník nebo nájemce) uplatní výdaje paušální částkou, nelze za toto zdaňovací období uplatnit odpisy v prokázané výši, ani o tuto dobu prodloužit odpisování pro daňové účely. Po dobu uplatňování výdajů paušální částkou vede poplatník (vlastník nebo nájemce) odpisy pouze evidenčně.

      Odpisy můžete přerušit i letos. Časové omezení není ve výše uvedeném odstavci uvedeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).