Hlavní navigace

nárok na pracovní obuv

  • (neregistrovaný) 86.49.65.---

    7. 3. 2010 21:03

    Dobrý den,
    pracuji jako kuchař a chtěl bych se zeptat jestli mám nárok na pracovní obuv a jak často?
    Příp. jestli je stanovena nějaká cena?
    A podle jakého zákona.

    Předem velice děkuji Láďa

    • 8. 3. 2010 9:36

      Zdeněk Helich (neregistrovaný) 77.104.252.---

      Re: nárok na pracovní obuv
      Dobrý den,

      s botami, alei jinými ochrannýmo prostředky to je u některých zaměstnavatelů dost těžké. Každý zaměstnavatel totiž musí zpracovat dokument, tzv "vyhodnocení rizik", kde jsou vedle sebe jednotlivá nebezpečí "číhající" v práci, dále pak míra tohoto nebezpečí, tedy riziko. A pokud nějaké "riziko" je, tak se musí vyloučit nebo snížit jeho případné účinky. A k tomu slouží osobní ochranné pracovní prostředky, tedy i boty. Pokud ale zaměstnavatel nic "nevyhodnotí", nikdo u něj nic nedostane.
      Takže kdysi byly celorepublikové tabulky pro jednotlivé profese, dnes si tabulku musí udělat samostatně každý zaměstnavatel.
      Povinnosti okolo OOPP pak řeší § 104 zákona č. 262/2006 Sb., tzv. zákoník práce a Nařízení vlády č. 495/2001 Sb.
      Pěkný den. Zdeněk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).