Hlavní navigace

Sklady B

• (neregistrovaný) 85.207.91.---

1. 3. 2010 11:48

Dobrý den, prosím o pomoc.
    Máme podvojné účetníctví, sklady účtujeme B. Tudíž materiál účtujeme na 501. Ale vedeme si sklady -
    - sklad materiálu
    - sklad hotových výrobků
    - sklad zboží
    Tyto sklady jsou pro mě jenom jako evidenční, abych na konci roku věděla kolik materiálu mám na skladě a mohla jsem to zaúčtovat.Jsme výrobní firma a tudíž dáváme materiál do výroby a vyrobíme hotový výrobek. Jelikož vyrábíme zábavní techniku, kterou dáváme do užívání a tudíž je to náš majetek a odepisuji ho.Pokud je částka větší, dám do majetku přes aktivaci a odepisuji. Ale nevím, jestli musím přes aktivaci dávat na 501 - drobný majetek i hotové výrobky v částce do 20.000,- nebo jestli stačí jenom, že je vydám ze skladu. Máme vnitřní směrnici, že odepisujeme majetek od 20.000 do 40.000, jako drobný určitý počet měsíců. Pořád si myslím, že to vyjde nastejno, jelikož bych to účtovala na 501/621 a tím pádem nula od nuly pojde. Ale nevím jestli je to potřeba opravdu udělat, ohledně zákona o účetníctví. Možná jsem to napsala hodně zmateně, ale doufám, že to někdo pochopí. Děkuji moc moc moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).