Hlavní navigace

Nevyplácení zahraničního stravného

  • (neregistrovaný) 80.188.42.---

    1. 3. 2010 8:49

    Vím, že se zaměstnanec nemůže zříct svých práv, ale zajímalo by mne, zda je možné nějak právně ošetřit to, kdy se učitelé dobrovolně zřeknou stravného v cizině proto, aby vůbec mohli do té ciziny s dětmi vycestovat. Škola nemá peníze na všechno, a proto se s učiteli domluvila, že mohou s dětmi jezdit na studijní pobyty v cizině, ale nebudou dostávat zahraniční stravné, protože na to nejsou peníze. Pokud by měli zahraniční starvé dostávat, do zahraničí by nejezdili. Poradí někdo?

    • 1. 3. 2010 14:16

      nel (neregistrovaný) 90.176.148.---

      Re: Nevyplácení zahraničního stravného
      V §183 Zákoníku práce se mimo jiné uvádí:
      (3) Jestliže se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne jinak, je zaměstnanec povinen do 10 pracovních dnů po dni ukončení pracovní cesty nebo jiné skutečnosti zakládající právo na cestovní náhradu, předložit zaměstnavateli písemné doklady potřebné k vyúčtování cestovních náhrad a vrátit nevyúčtovanou zálohu...

      Takže pokud Vaši zaměstnanci nepředloží podklady pro vyúčtování
      cesťáku, "nemůžete" vlastně nic vyúčtovat.
      Jenom pozor, nárok na cestovní náhrady po Vás může požadovat následně, a to až do promlčecí doby, tj. do 3 let. Stane se, že se vyskytnou nějaké spory a pak může dojít i k této eventualitě...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).