Hlavní navigace

ubytování a jiné služby zahraničí

  • (neregistrovaný) 89.203.160.---

    26. 2. 2010 9:00

    Dobrý den, jsem nezkušená účetní a prosím o radu. Šéf odjíždí na měsíc pracovně do zahraničí (EU) .Bude jeho ubytování a jiné služby bez DPH podle § 9/1 , kde místem plnění osobě povinné je místo, kde má tato osoba sídlo? Pokud ano,jaká je praxe s prokazováním dotyčné firmě, že jsme zahraniční firma s DIČ(osobou registrovanou k dani)? Jak je přesvědčit aby nám vystavili doklad bez DPH? A co další nákupy jako například benzin(jen příklad) …Děkuji

    • 26. 2. 2010 11:28

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: ubytování a jiné služby zahraničí
      pokud vím, tak dáte svoje údaje-DIČ atd. benzin, parkovné
      si myslím, že vám dají stejně s jejich dph, místo plnění
      je v zahraničí, vy si můžete pak požádat o vratku,
      ubytování -netýká se spíš § 10 ?- místo plnění služby vztahující
      se k nemovitosti (hotelu) je tam napsáno přímo služby ubytovací-pak místo plnění taky tam, včetně jejich dph -zase si
      můžte požádat o vratku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).