Hlavní navigace

převod1/4domu na bytovou jednotku

• (neregistrovaný) 77.78.92.---

26. 2. 2010 8:28

Dobrý den,bydlím v domě kde jsou 4 byty stejné velikosti a v katastru nemovitostí má každý vlastník zapsanou 1/4 domu.Bydlím v horním patře a chtěla bych si udělat ze své čtvrtiny půdy ještě jednu místnost.Ostatní majitelé nemají námitky,mám udělaný projekt i stavební povolení.Ted jsem,ale narazila na problém,že mi banka nechce dát úvěr na1/4 domu,ale na bytovou jednotku.Nemáte někdo ponětí co všechno pro takový převod musím udělat.Děkuji moc.

• 26. 2. 2010 8:57

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: převod1/4domu na bytovou jednotku
      "Prohlášení vlastníka budovy rozděluje dům na jednotlivé byty a nebytové prostory. Je nezbytným předpokladem pro převod vlastnictví jednotek, musí mít písemnou formu, je povinnou přílohou návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí na základě smlouvy o převodu první jednotky v domě a musí obsahovat:
      - označení budovy údaji podle katastru nemovitostí, číslo jednotky včetně jejího pojmenování a umístění v budově,
      - popis jednotek, jejich příslušenství, podlahovou plochu a popis jejich vybavení,
      - určení společných částí budovy, které budou společné vlastníkům všech jednotek a určení společných částí budovy, které budou společné vlastníkům jen některých jednotek,
      - stanovení spoluvlastnických podílů vlastníků jednotek na společných částech budovy,
      - označení pozemku údaji podle katastru nemovitostí, který je předmětem převodu vlastnictví nebo předmětem jiných práv,
      - práva a závazky týkající budovy, jejich společných částí a práva k pozemku, která přejdou z vlastníka budovy na vlastníky jednotek,
      - pravidla pro přispívání spoluvlastníků domu na výdaje spojené se správou, údržbou a opravami společných částí domu, popř. domu jako celku,
      - pravidla pro správu společných částí domu, popř. domu jako celku, včetně označení osoby pověřené správou domu

K prohlášení se přikládají půdorysy všech podlaží, popř. jejich schémata, určující polohu jednotek a společných částí domu, s údaji o podlahových plochách jednotek 1)."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).