Hlavní navigace

OSVĆ a dvě auta v majetku

  • (neregistrovaný) 217.168.211.---

    24. 2. 2010 16:05

    Dobrý den, mohu si jako OSVČ dát do majetku dvě os. auta.
    1) mohu, když nemám zaměstnance ?
    2) mohu, když zaměstnám příbuznou na DPP malého rozsahu ?
    díky za odpověď

    • 25. 2. 2010 12:09

      norina (neregistrovaný) 90.177.158.---

      Re: OSVĆ a dvě auta v majetku
      Do majetku si můžete dát třeba deset aut. Záleží na tom, jak prokážete Fu že je všechny používáte pro podnikání. Tzn. knihy jízd včetně stavu tachometru - pozor jsou mazaní a vezmou si fakturu ze servisu kde je stav zapsaný a pokud nesedí - smůla. Radši bych zvolila metodu paušálu pět tisíc měsíčně na jedno auto a druhé částečně soukromé -čtyři tisíce měsíčně. Detaily v ZDP §24
      Na zaměstnancích to fakt nezáleží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).