Hlavní navigace

prodej pozemku,nemovitosti

  • (neregistrovaný) 194.213.199.---

    29. 3. 2007 10:56

    prosím o radu, jak danit prodej pozemku- byl na mi darován rodiči.
    musím danit příjem za prodej? - do kdy daňové přiznání - prodej v roce 2007. Dále daň z převodu 3%?
    Děkuji moc za odpověď

    • 29. 3. 2007 14:57

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: prodej pozemku,nemovitosti
      Pokud není příjem osvobozen dle § 4 ZDP, potom budete zdaňovat v roce 2007- DP do 31.3.2008, proti příjmům budete uplatňovat jako výdaj nabývací cenu pozemku ( zřejmě cena pro daň darovací), zaplacenou daň z převodu nemovitostí, ta je 3 % z ceny, a to buď prodejní nebo odhadní, záleží na tom, která je vyšší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).