Hlavní navigace

DPFO a prodej nemovitosti

  • (neregistrovaný) 89.103.33.---

    29. 3. 2007 8:47

    Dobrý den, jsem na MD, ale s manželem nesplňujeme podmínky pro SZM (nežijeme spolu). V roce 2006 jsme prodali byt (SJM) a zaplatili dań z nemovitosti, nejsme osvobozeni od daně z příjmu. Musíme podávat DP oba a přiznat každý 1/2 z příjmů z prodeje? Jsou nějaké další možnosti? Moc děkuji za všechny odpovědi.

    • 29. 3. 2007 9:59

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: DPFO a prodej nemovitosti
      Bohužel podle § 10/2 ZDP- příjmy plynoucí manželům ze společného jmění manželů, se zdaňují u jednoho z nich, takže je třeba se s manželem dohodnout, kdo podá daňové přiznání, výdajem je potom nabývací cena toho bytu, zaplacená daň z převodu nemovitostí ( ať už ji zaplatil kterýkoliv z vás) a dále poplatky spojené s prodejem apod.Z důvodu progresivní daně FO, by bylo výhodnější , abyste to byla vy, protože už nemáte jiné příjmy ke zdanění, manžel by sčítal s ostatními příjmy a daň by byla vyšší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).