Hlavní navigace

Výdaje paušálem-poradíte prosím

  • (neregistrovaný) 90.176.48.---

    28. 3. 2007 7:44

    Dobrý den, FO-DE během roku 2006 určitou dobu podnikala a poté činnost přerušila a nastoupila na ÚP.
    Musí dodržet minimální základ daně.
    Tak budu postupovat takto?
    MZD bude mít pouze za ty měsíce, co podnikal. Mohu použít výdaje paušálem?Nevím, jakým způsobem uplatňoval výdaje roce 2005, má to vliv na na r.2006?

    • 28. 3. 2007 7:49

      Alča (neregistrovaný) 84.21.96.---

      Re: Výdaje paušálem-poradíte prosím
      MDZ budete uplatňovat z měsíců, kdy podnikal, pokud ovšem nezačal v r. 2006, pak by se na něho nevztahovat.
      Jinak pokud nemá neuhr. pohl. z r. 2005, můžete uplatnit výdaj, jaký je pro vás výhodnější. Jestliže mu ale některé pohledávky přecházely z roku do roku, pak je potřeby vědět, jaké uplatňovat výdaje a postupovat podle §23, odst. 8 zákona o dani z příjmu. Alča

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).