Hlavní navigace

přerušení podnikání

  • (neregistrovaný) 90.183.248.---

    27. 3. 2007 9:46

    1. dotaz
    OSVČ, současně závislá činnost , vede daňovou evidenci, přerušil podnikání k 30.9.2006. Do den podání DP za rok 2007 činnost neobnoví a neobnoví ji ani v průběhu roku 2007, předpoklad že už vůbec v této činnosti nikdy nebude podnikat. Zálohy na ZP neplatil a sociální jen cca 600,- Kč měsíčně. Protože měl zisk, vnikla mu povinnost zaplatit daň z příjmu a rovněž pojistné za rok 2006 z přehledu na OSSZ a VZP. Ptám se: má být odvod pojistného, které uhradí až po podání přehledů duben 2007-uveden v tabulce E příl.1 ( zvyšující a snižující daňový základ) Jestli ano, pak se daňový základ změní a změní se i výše odvodů pojistného, mám to tak dlouho přepočítávat, až se sejdu téměř na 0? nebo mu tam vznikne malý přeplatek, který by případně zdanil v DP za rok 2007 podle §10 ( ostatní příjmy)?
    2.DOTAZ
    OSVČ přerušil podnikání k 31.12.2006 . Vede daňovou evidenci. Také činnost nebude obnovena, protože založili s.r.o. V lednu doplatil zálohy ńa sociální a zdravotní a rovněž má neuhrazené pohledávky z roku 2006. Doplatek na pojistném mu nevznikne. Postupovat stejně jako u dotazu 1.?Pohledávky a závazky, doplatek pojistného v lednu,... do tabulky E přílohy 1?
    Moc by mi to pomohlo. Nebo radu, na koho se obrátit.
    Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).