Hlavní navigace

Okamžité zrušení pracovního poměru.

• (neregistrovaný) 88.100.53.---

23. 3. 2007 10:28

dobrý den, náš zaměstnanec nastoupil v září 2006 nemocenskou. Od té doby se nám neozval, naši korespondenci nepřebíral. Po konzultaci s OSSZ mi bylo sděleno, že ukončil marodní již 1.12.2006 (což paní úřednice zjistila tím, že zavolala lékaři uvedeným na marodním lístku), což nám neoznámil ani nepřinesl ukončený marodní lístek. Na přehledech pro OSSZ i ZP jsme ho tudíž až do této doby uváděli, jako že je v nemocenském stavu.
    Netušíme teď, ale jak celou situaci řešit? Máme mu od 1.12. psát neomluvenou absenci, ukončit s ním pracovní poměr - jakou formou, k jakému datu? Předělat výkazy na OSSZ i ZP? Odhlásí nám ho vůbec na OSSZ, když jim nepřineseme ukončení nemocenské? Prosím o radu.
    Děkuji Gábina

• 23. 3. 2007 15:18

Jana (neregistrovaný) 195.47.90.---

Re: Okamžité zrušení pracovního poměru.
      jednou jsem tento problém měla taky,spojila jsem se s lékařkou,která mi dala potvrzení,že zaměstnanec ukončil neschopnost,já mu poslala výpověď-okamžité zrušení,nechala jsem na poště nechat uložit pouze 3dny,to jde taky a když se mi nevyzvednutá výpověď vrátila,tak k tomu datu teprve můžete pracovní poměr ukončit-tedy buď potvrzením o převzetí výpovědi nebo k datu vrácení výpovědi,jinak to udělat nejde

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).