Hlavní navigace

Co s pohledávkama několik let starýma?

  • (neregistrovaný)

    23. 3. 2007 8:03

    Dobrý den,prosím poraďte, mám v daňové evidenci pohledávky několik let (třeba 9let) staré, ti lidé už mi je nikdy nezaplatí. Jak dostat tyto pohledávky z účetnictví? Děkuji za každou informaci.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2007 8:25

      Kája (neregistrovaný)

      Re: Co s pohledávkama několik let starým
      My řešili stejný problém, jednali jsme o tom i s FÚ. Paní inženýrka mi řeklai, že legální cesta jak dostat pohledávky "ven" existuje jenom v případě, že daná pohledávka leží u soudu, je soudně zaevidovaná a vymáhána, potom ji lze brát jako nedobytnou a odepsat. Je to nespravedlivé, kdo by pro, v našem případě, 20.000 lítal k soudu, že? Paní se smála a říkala, že bychom možná zaplatili více na poplatcích. Takže jsme, při přechodu na výdajové paušály, poctivě dodanili :o( Ale taky mě zajímá názor druhých

    • 23. 3. 2007 9:00

      Ivík (neregistrovaný)

      Re: Co s pohledávkama několik let starým
      Mě by také moc zajímalo jak postupovat. Eviduji pohledávku ve výši 130 000,-. Podali jsme trestní oznámení a skončilo to tak, že jednání bylo odloženo na neurčito. Jak v tomto případě postupovat? jedná se o rok 2000.

    • 23. 3. 2007 9:52

      p (neregistrovaný)

      Re: Co s pohledávkama několik let starým
      To je opravdu hrůza tak vysoká částka.My máme pohledávku přihlášenou v konkursu.A čekáme jestli se už rozkejvou.
      S těma pohledávkama je to opravdu u nás BORDEL. A nevysoudíte nic. Pro podvodníky je to ráj.
      Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).