Hlavní navigace

Účtování o drobném majetku v Pohodě

  • (neregistrovaný)

    21. 3. 2007 16:23

    Zdravím,

    jak účtujete o drobném majetku v pohodě ?
    Dejme si vnitřní směrnicí majetek 10-40tis jako dlouhodobý.

    Majetek nad 40tis dáte do agendy Majetek a standartní odpisové plány, operace zařazení, ....

    Majetek 10-40tis také do agendy Majetek a pouze účetní odpisy např. 2roky, operace zařazení, ...

    Majetek 0-10tis do spotřeby 501xxx (analytika) a agenda drobný majetek? Nebo drobný ještě interními doklady účtujete na podrozvahové účty?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2007 16:39

      oto (neregistrovaný)

      Re: účtování o drobném majetku v Pohodě
      Já účtuji na 501 a do agendy drobný majetek. Proč na podrozvahové účty?

    • 21. 3. 2007 16:42

      Pavel (neregistrovaný)

      Re: účtování o drobném majetku v Pohodě
      Třeba z důvodu popasných v příspěvku "analytika vs. podrozvaha" na adrese http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=311684

    • 21. 3. 2007 16:46

      oto (neregistrovaný)

      Re: účtování o drobném majetku v Pohodě
      Děkuji, právě jsem si to přečetl. Je to prakticé, ale nepřijde mi to, hlavně u malých firem, ale nutné.

    • 21. 3. 2007 16:48

      Pavel (neregistrovaný)

      Re: účtování o drobném majetku v Pohodě
      mimochodem mně podrozvahová evidence přijde jako vypovídající a možná pro větší firmy i potřebná, akorát mi právě v Pohodě vadí, že operace kolem Dlohodobého majetku jsou v agendě Majetek a tudíž v interních dokladech zbytečně neznepřehledňují situaci, a najednou účtovat v interních dokladech jen o drobném majetku se mi nelíbí.

      Řešit situaci zařazením veškerého majetku do agendy Majetek a u drobného nastavit předkontace zařazení na podrozvahové účty, typ odpisu jako neodepisovat, mi taky nepřijde jako příjemné a přehledné řešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).