Hlavní navigace

SZM - minimální základ daně

  • (neregistrovaný) 212.71.129.---

    20. 3. 2007 21:23

    Dělám SZM, manželka je celý rok 06 na mateřské dovolené. Vztahuje se při spol. zdanění manželu minimální daň na mně i na manželku? Mám příjmy §6 cca 198 000,-

    • 20. 3. 2007 21:30

      jaz (neregistrovaný) 81.92.150.---

      Re: SZM - minimální základ daně
      Nevztahuje, to je pouze pro podnikatele, vy rozdělíte vaše příjmy mezi sebe a manželku. Pokud brala manželka rodičovský příspěvek a ne mateřskou (větší než 38040) můžete uplatnit ještě slevu na manželku. Každý základ daně 99000 daň - 12 % 11880 - sleva na vás 7200 - sleva na manželku 4200 , vaše daň vyšla 480 -sleva na jedno dítě 6000 a k tomu se započtou sražené zálohy zaměstnavatelem a mjáte přeplatek. Manželka od daně odečítá pouze slevu na sebe 7200

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).