Hlavní navigace

smlouva o dílo a výdaje

  • (neregistrovaný) 85.160.14.---

    19. 3. 2007 20:55

    Dobrý večer, prosím o pomoc řeším situaci,OSVČ + příležitostný příjem§10 jednorázová činnost smlouva o dílo, úplně jiná činnost než má živnost . Dotyčný dodal jako výd. na tuto smlouvu jím udělanou s jinou osobu taky o dílo jako výpomoc o vytvoření toho díla.Je to možné tento výd. tam vůbec dát. Omlouvám se, ale řeším vůbec poprvé příležitostný příjem. Nevím jestli je vůbec možné dát výdaj na příležitostný příjem -smlouva o dílo, jestli jí vůbec může udělat? Předem moc děkuju za názory.

    • 21. 3. 2007 0:45

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: smlouva o dílo a výdaje
      >Dobrý večer, prosím o pomoc řeším situaci,OSVČ +
      >příležitostný příjem§10 jednorázová činnost smlouva o dílo,
      >úplně jiná činnost než má živnost . Dotyčný dodal jako
      >výd. na tuto smlouvu jím udělanou s jinou osobu taky
      >o dílo jako výpomoc o vytvoření toho díla.Je to možné
      >tento výd. tam vůbec dát.

      Podle mého názoru určitě ano, pokud výdaj řádně prokáže (další mlouvou o dílo na konkrétní část svého díla a potvrzením o úhradě). Viz § 10/4 - základem daně je příjem snížený o výdaje prokazatelně vynaložené na jeho dosažení.

      Omlouvám se, ale řeším vůbec
      >poprvé příležitostný příjem. Nevím jestli je vůbec
      >možné dát výdaj na příležitostný příjem -smlouva o dílo,
      >jestli jí vůbec může udělat? Předem moc děkuju za
      >názory.

    • 22. 3. 2007 18:00

      Vlaďka (neregistrovaný) 85.160.34.---

      Re: smlouva o dílo a výdaje
      Děkuji za reakci, myslela jsem si že to jde do výdajů, vše má, i doklad o zaplacení. ale spíše mě trápí jestli může bez ičo na tuto mimo ŽL smlouvu- jakoby v ten moment soukromá osoba tvořit s jinou osobou smlouvu o dílo.Ale již jsem pátrala a v Obč.zákoníku nikde není specifikováno, že by objednavatel musel být podnikatel. tak to asi jde, ale nakonec to tam dávat nebudem, protože on v té smlouvě má ještě uvedeno, že nesmí o tom co zhotovuje informovat třetí osobu, tak vlastně ta další smlouva o dílo je proti smlouvě původní.
      Tak ještě jednou mnohokrát děkuji za utvrzení, že to jde.A vůbec i za to že tyto diskuze jsou, ráda tady čerpám z Vašich úžasných a bohatých zkušeností.

    • 22. 3. 2007 21:40

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: smlouva o dílo a výdaje
      >Děkuji za reakci, myslela jsem si že to jde do výdajů,
      >vše má, i doklad o zaplacení. ale spíše mě trápí
      >jestli může bez ičo na tuto mimo ŽL smlouvu-

      ŽL by si musel vyřizovat na soustavnou činnost, na příležitostný příjem živnostenské oprávnění nepotřebuje.

      jakoby v ten
      >moment soukromá osoba tvořit s jinou osobou smlouvu o
      >dílo.Ale již jsem pátrala a v Obč.zákoníku nikde není
      >specifikováno, že by objednavatel musel být
      >podnikatel. tak to asi jde,

      Smlouva o dílo je zakotvena v obchodním zákoníku, ale také v občanském zákoníku. Můžou ji bez problémů uzavřít soukromé osoby mezi sebou.

      ale nakonec to tam dávat nebudem,
      >protože on v té smlouvě má ještě uvedeno, že nesmí o tom
      >co zhotovuje informovat třetí osobu, tak vlastně ta
      >další smlouva o dílo je proti smlouvě původní.
      >Tak ještě jednou mnohokrát děkuji za utvrzení, že to
      >jde.A vůbec i za to že tyto diskuze jsou, ráda tady
      >čerpám z Vašich úžasných a bohatých zkušeností.

      Také si myslím, že diskuze na BC je báječná, setkává se tu tolik chytrých a šikovných lidí, ochotných pomoci druhým.
      Mějte se hezky. Zdravím Zdena

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).