Hlavní navigace

dotace od státu - zdaň. příjem?

  • (neregistrovaný) 85.70.118.---

    19. 3. 2007 10:17

    Jedná se o dotace od úřadu práce pro zřízení pracovního místa OSVČ (aby mohl začít podnikat). Kdo má prosím zkušenost. Ve smlouvě není přesně určeno, že má pořídit HIM, což je podle mě samozřejmé, že ve většině případů to tak je. V zákoně o Dani z příjmů §4 od 1) t) se pravděpodobně jedná jen o dotace pořízení hmotné investice. a co ostatní dotace od státu? Je nelogiceké, aby stát dal peníze a hned si zase zpět inkasoval daň. V začátku podnikání chce stát pomoci a vzápětí podnikatele zrujnuje daní. To by nikdo takovou dotaci ani nechtěl. V diskuzním fóru se hodně lidí vyjadřuje tak, že je třeba zaplatit daň, tedy dotaci účtovat (vést) daňově. Zřízení prac. místa není hned, podnikatel často dostane koncem roku dotaci, ještě ani nestihne mít příjmy a už musí zaplatit třeba ze 70 000 Kč daň. Prosím, o co se opřít (zákony - kde?). Ve smlouvě se jen uvedeno, že se jedná op zákon 218 a o zdanění se mluví spíše v rámce nesplnění podmínek smlouvy po určitém termínu. Děkuji i za ty , kteří se na to neustále ptají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).