Hlavní navigace

paušální náklady u autorské činnosti

  • (neregistrovaný) 62.24.92.---

    18. 3. 2007 15:11

    V roce 2006 jsem měl příjmy z autorské činnosti. Lze na tuto činnosti, kterou vykonávám bez živnostenského listu, uplatnit paušální sazbu nákladů? Pokud ano, v jaké výši? Co vím, mělo by to být 40 % z dosažených příjmů, ale nejsem si jistý.

    • 18. 3. 2007 16:38

      Zuza (neregistrovaný) 194.228.5.---

      Re: paušální náklady u autorské činnosti
      Ano, je to 40% z příjmů a to dle §7odst.9,písm.d) Zákona o dani z příjmů. K těmto výdajům si můžete uplatnit i zaplacené soc. a zdrav. pojištění dle § 7, odst. 10.
      Máte pravdu, na tuto činnost Vám nikdo Živnost.list nedá, neboť není autorská činnost živností, nenaplňuje podstatu živnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).