Hlavní navigace

Dohoda oprovedení práce

  • (neregistrovaný) 62.209.210.---

    18. 3. 2007 8:38

    Dobrý den,
    prosím poradíte mi jak je to s dohodou o provedeni prace??
    Potrebovala bych ji sepsat s clovickem, ktery pro mne udela jednorazovou aktivitu. Kolik ji mohu maximalne dat, aby to nemusela priznavat do dani (platit dan z příjmu) a kolik to může být minimálně hodin ročně??
    Děkuji

    • 18. 3. 2007 9:05

      Jana (neregistrovaný) 195.47.90.---

      Re: Dohoda oprovedení práce
      Dobrý den,příjem na základě Dohody o provedení práce je příjmem ze závislé činnosti,který je potřeba zdanit. Lze zvolit ze dvou postupů. Jestliže vám nepodepíše Prohlášení poplatníka,tak je z příjmu do 5000,-Kč odvíděna srážková daň15%.,na FÚ se musíte zaregistrovat jako plátce srážkové daně a po ukončení zdaňovacího období podáte formulář Vyúčtování daně vybíranésrážkou...,jestliže máte podepsané prohlášení poplatníka,tak mu odvedetezálohu na daň podle §38h ods.2 zákona o daních z příjmů a můžete uplatnit slevu na daninapř. dáte mu 1100,-Kč-12%da'n,t.j, 132,-Kč + sleva na dani na poplatníkaje taky 132,-kČ/ do výše daňové povinnosti max. 600.-měsíčně/=1100,-Kčbude čistá mzda vyplacwená tomu vašemu človíčkovi,u starobního důchodce nelze slevu uplatnit-pak zase musíte být na FÚ přihlášená jako plátce daně z příjmů fyzických osob a podat na konci roku vyúčtování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).