Hlavní navigace

nájemné

  • (neregistrovaný) 85.70.4.---

    15. 3. 2007 23:15

    Mám uzavřenou nájemní smlouvu na prostory ve kterých podnikám a platím dle této smlouvy nájem.
    V nájemní smlouvě mám uvedenou, že můžu pronajaté prostory i já dále pronajímat. Protože jsou pro mně opravvdu velké, pronajímám je na základě podnájemních smluv /2místnosti/.
    Jak to prosím mám uvádět v daňové evidenci? Máte s tím někdo zkušenost? Poraďte prosím.
    Nevím zda mám moje zaplacené nájemné ponížit o to co jsem já vyinkasovala na základě podnájemních smluv nebo to musí být vedeno u mně úplně zvlášť jako příjem z nájmu?

    • 15. 3. 2007 23:20

      eva k. (neregistrovaný) 82.99.140.---

      Re: nájemné
      Zdanit tyto příjmy v §9 by bylo jistě výhodnější než v §7 (kvůli SZ a ZP), ale obávám se, že to v tomto případě není možné. Výdaje za nájem dáte do daňových výdajů ve skutečně zaplacené výši a příjem z podnájmu do daňových příjmů v rámci vaší podnikatelské činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).