Hlavní navigace

odpis HIM při pozastavení činn.

  • (neregistrovaný) 195.47.50.---

    14. 3. 2007 22:07

    Ahoj všem, kdo taky finišujete,
    prosím o konzultaci: klient pozastavil činnost v polovině r.2006 (ke 30.6.06 a vede DE). V evidenci má stále hmotný majetek k odpisování. Můžu mu uplatnit celý roční daňový odpis HIM, nebo jen alikvotní část úměrnou době než pozastavil činnost?

    Díky všem za názory

    • 14. 3. 2007 23:18

      Dana S. (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: odpis HIM při pozastavení činn.
      >Ahoj všem, kdo taky finišujete,
      >prosím o konzultaci: klient pozastavil činnost v
      >polovině r.2006 (ke 30.6.06 a vede DE). V evidenci má stále
      >hmotný majetek k odpisování. Můžu mu uplatnit celý
      >roční daňový odpis HIM, nebo jen alikvotní část úměrnou
      >době než pozastavil činnost?
      >
      >Díky všem za názory
      ***
      Pouze v poloviční výši, pokud nezahájil podnikání do termínu podání DP - §26 (7) a) bod 3. ZDP.
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).