Hlavní navigace

prodej auta nikdy nezařazeného do majetk

  • (neregistrovaný) 85.160.19.---

    12. 3. 2007 8:57

    Prosím o ujištění. Pokud si podnikatel koupí v ČR ojeté auto, za pár měsíců ho se ziskem prodá - jedná se o příjem §10, rozdíl mezi nákupem a prodejem zdaní - a tím je vše vyřízené? Tvrdí mi, že někde zaslechl, že takový prodej se zdaňuje 40%... podle mě je to nesmysl, DPH se týká jen dovozu a příjem se klasicky přičte k daňovému základu. Ale mohlo mi něco uniknout... Leda kdyby to dělal opakovaně, mohlo by se jednat o nedovolené podnikání.. jiný problém v tom nevidím...
    Díky moc.

    • 13. 3. 2007 19:00

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: prodej auta nikdy nezařazeného do ma
      >Prosím o ujištění. Pokud si podnikatel koupí v ČR
      >ojeté auto, za pár měsíců ho se ziskem prodá - jedná se o
      >příjem §10, rozdíl mezi nákupem a prodejem zdaní - a
      >tím je vše vyřízené?

      Ano. Prodává soukromý majetek.

      Tvrdí mi, že někde zaslechl, že
      >takový prodej se zdaňuje 40%... podle mě je to nesmysl,
      >DPH se týká jen dovozu a příjem se klasicky přičte k
      >daňovému základu. Ale mohlo mi něco uniknout... Leda
      >kdyby to dělal opakovaně, mohlo by se jednat o
      >nedovolené podnikání.. jiný problém v tom nevidím...
      >Díky moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).