Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka - u koho podepsat

• (neregistrovaný) 217.75.209.---

12. 3. 2007 8:04

Hledám si od ledna 2007 nové zaměstnání, než jsem se ustálil změnil jsem tři zaměstnavatele. V lednu jsem nastoupil k novému zaměstnavateli, na konci měsíce jsem PP ukončil a v únoru nastoupil k novému, opět ukončil a od března nastoupil k nynějšímu. Jsem tedy u nich zaměstnán postupně za sebou. Né najednou.
    U prvního v lednu 2007 jsem podepsal prohlášení polatníka na slevu na dani. A co u těch ostatních ?
    To mám to prohlášení podepsat u všech tří zaměstnavatelů ? Nebo jen u toho prvního v tomto roce ? A jak se potom ten poslední zaměstnavatel doví, že chci tu slevu uplatňovat ?

• 12. 3. 2007 8:11

Dana K. (neregistrovaný) 213.168.185.---

Re: Prohlášení poplatníka - u koho podep
      Prohlášení postupně podepíšete u všech zaměstnavatelů, ke kterým nastoupíte, vždy jen za tu část roku, po kterou jste u nich zaměstnán. Nelze to pouze u pracovních poměrů, které se překrývají, tj. v případě, že máte dva pracovní poměry současně, můžete podepsat prohlášení pouze u jednoho z těchto zaměstnavatelů. Roční zúčtování daně je pak povinen Vám provést poslední zaměstnavatel, u kterého jste v tom daném roce podepsal prohlášení, pokud ho o to do 15.2. následujícího roku požádáte a dodáte všechny potřebené informace (tj. potvrzení o zdanitelných příjmech od všech předchozích zaměstnavatelnů + doložit nějak období v roce, kdy jste nepracovatl (např. potvrzením z úřadu práce) + dodat podklady na odpočty, které chcete uplatnit (např. zaplacené životní pojištění, dárcovství krve, děti ...).

• 12. 3. 2007 8:16

Petra (neregistrovaný) 80.188.36.---

Re: Prohlášení poplatníka - u koho podep
      Prohlášení jste mohl podepst i u druhého a nynějšího zaměstnavatele, protože byly za sebou. Klidně si u nynějšího zaměstnavatele prohlášení podepište a uplatněte slevu. Pokud byste současně pracoval ještě jinde, tam už podepsat nemůžete. O uplatnění slevy se zaměstnavatel doví jen na základě podepsaného prohlášení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).